Czym jest e-learning?

www.fasadaroku.pl

E-learning to zupełnie nowa metoda nauczania, która ściśle wiąże się z rozwojem technologicznym. Podstawową ideą e-learningu jest możliwość zdobywania wykształcenia bez wychodzenia z domu. Wystarczy mieć jedynie komputer podłączony do internetu. E-learning posiada kilka wyróżniających go cech.

Przede wszystkim cały proces nauczania odbywa się za pośrednictwem sieci. Dzięki temu uczeń może ukończyć kurs, który stacjonarnie odbywałby się nawet setki bądź tysiące kilometrów od jego miejsca zamieszkania. Istotny jest też fakt, że komunikacja między osobami biorącymi udział w kursie, a nauczycielami ma charakter dwukierunkowy (może przybierać m.in.

formę telekonferencji). Samo nauczanie natomiast jest oparte o określone standardy i metodykę, przez co ukończenie takiego kursu jest równoważne nauce nieprowadzonej za pośrednictwem internetu. Dziś, największym zainteresowaniem, jeśli chodzi o tę formę edukacji cieszy się kształcenie z zakresu języków obcych. Pomału jednak oferta nauki za pomocą e-learningu staje się coraz bardziej bogata.