Mocne strony menadżera

Niewątpliwie każdy menadżer powinien mieć cechy, które go wyróżniają i czynią z niego przywódcę. Oprócz zdolności interpersonalnych oraz wzorowej postawy musi także wykazywać inne równie istotne cechy.

Są nimi między innymi pracowitość, wiarygodność oraz umiejętność podejmowania decyzji. Te wszystkie cechy są niezastąpione i niezmiernie ważne w pracy menadżera oraz współpracy z ludźmi.

Zarządzanie zespołem ludzi jest pracą bardzo trudną. Każdy doświadczony kierownik nie raz zaliczał wzloty i upadki oraz miał ciężkie momenty w swojej karierze.

Nie da się wszystkich zadowolić, jednak można sprawić aby zespół pracował zgodnie i efektywnie. Zależy to właśnie głównie od postawy menadżera oraz jago zachowań wobec podwładnych.

Kiedy pracownicy czują komfort, szacunek i mają jasno określone obowiązki i oczekiwania wobec nich wszystko lepiej i sprawniej się układa. To głównie lider grupy ludzi powinien umieć ich zmotywować i dać dobry przykład z góry aby uniknąć niedomówień, braku przepływu informacji a także zwiększyć efektywność i umieć zmobilizować do pracy nawet tych którzy nie do końca w siebie wierzą.