Strój kąpielowy – jak dobrać odpowiedni dla siebie

Strój kąpielowy można określić mianem dodatku odzieżowego, który przydaje się przez cały rok. W jednych porach częściej, w innych rzadziej. Wszystko zależy jednak od indywidualnego stylu życia, jak i zarówno planów. Ludzie coraz częściej decydują się na spędzenie ferii zimowych w ciepłych krajach, a w lato z kolei uciekają za miasto. Wszędzie tam przyda się strój kąpielowy. Dla kobiet ten wybór nie jest taki prosty, jak mógłby się wydawać.

Ciało w takiej stylizacji jest niemal całkowicie odsłonięte. Dobrze jest więc, gdy dobór jest odpowiedni, idealnie pasujący i poprawiający finalny wygląd. Wskazówki, dzięki którym wybór stroju kąpielowego będzie prostszy:

  • Obecnie sklepy coraz częściej sprzedają górę i dół jako osobne elementy. Jest to strzał w dziesiątkę, ponieważ nikt nie jest proporcjonalny. Dobranie odpowiedniego rozmiaru stanika i majtek spowoduje, że finalny efekt będzie zaskakujący;
  • Rozmiar to rzecz, której kobiety się boją i unikają. Często dobierają zbyt małe stroje, obiecując sobie, że schudną.

    Fakt, nie można zaprzeczać swoim planom i celom. Jeśli jednak planujemy plażowanie w przeciągu kilku dni – kupmy rozmiar, który aktualnie charakteryzuje nasze ciało. Jedyne czego należy się bać to uciskających ramiączek i braku komfortu w pływaniu;

  • Wydawać by się mogło, że strój kąpielowy nie może wyszczuplić. Nic bardziej mylnego! Otóż okazuje się, że w kolorach typu: czerń, głęboki brąz, czy granat – wygląda się znacznie korzystniej. Nie oznacza to jednak, że zawsze trzeba się na nie decydować. Lato kojarzy się z jasnymi odcieniami i jeśli tylko mamy na nie ochotę to nic nie stoi na przeszkodzie.

.