Sukienki na wesele

https://modaservis.pl/

Temat sukienek na wesele jest niezwykle szeroki i różnorodny. Trudno tutaj o wyznaczenie sztywnych ram, ponieważ, poza paroma zasadami, takowe nie występują. Prawdą jest, że obecnie kobiety udające się na wesele szukają po prostu sukienek, które dobrze na nich leżą, są wygodne, a także z przyjemnych materiałów. Komfort jest jednak kluczem, jeśli chcemy wesoło spędzić godziny na weselnej zabawie. Będąc ubraną w kreację ze sztywnego, nieoddychającego materiału szybko przejdzie nam ochota na tany i uczestnictwo w konkursach. Jednakże, gdy zdecydujemy się na sukienkę, która jest dobrze dopasowana oraz nie krępuje naszych ruchów, impreza weselna będzie dla nas równie pociągająca na jej początku, jak i końcu. Pamiętajmy zatem, aby przy wyborze kreacji weselnej kierować się przede wszystkim tym kryterium, nie ma bowiem sensu męczyć się w niewygodnej sukience, tylko ze względu na jej walory estetyczne. Wybierając się na poszukiwania idealnej sukienki na wesele warto zacząć od przeglądania sklepów on-line. Przepełnione one są różnymi kreacjami, które to mogą nas zainspirować, czy też podsunąć nam pomysł na uszycie własnej sukienki.

Zakupy przez internet nie są niczym nowym, jednak pamiętajmy aby mieć odpowiednio dużo czasu na ewentualne przerobienie sukienki, bądź jej odesłanie. Nierzadko zdarza się, że źle dokonamy pomiarów, a kreacja przez nas zamówiona może okazać się za duża lub za mała. Wtedy warto mieć czas na odesłanie felernego zakupu oraz poszukiwania innej sukienki. Jeśli chodzi o samo inspirowanie się sukienkami on-line jest to szczególnie przydatne, kiedy mamy w planach uszycie kreacji. Jeśli uda nam się przedstawić projekt krawcowi, a on go zaakceptuje, po zakupie potrzebnych materiałów pozostaje nam tylko czekać. Wiąże się to oczywiście z poprawkami i przymiarkami, jednak owocuje całkowicie oryginalną i perfekcyjną sukienką.

Kreacje weselne – jakich elementów unikać?

Dress code na przyjęciu weselnym jest dość elastyczny i nie zawsze będzie oznaczał to samo. Zasadniczo przyjmuje się, że sukienka na wesele nie powinna być koloru białego. Powód? Barwa ta zarezerwowana jest dla panny młodej.

Nie można jednak przemilczeć, że wzrasta popularność sukien ślubnych w różnych kolorach. Nierzadko zdarza się bowiem, że panna młoda decyduje się na kreację kremową, ecru, a nawet błękitną. Wtedy, nie posiadając wiedzy na temat jej sukienki, także możemy popełnić faux pas. Bezpiecznie jest zatem postawić na wyraziste kolory oraz bogate wzornictwo. Stąd też tak popularne w weselnej modzie kolory, takie jak pomarańcz, róż, zieleń i czerwień. Sukienki w tych barwach są bardzo energetyczne i sprawiają, że goście wyglądają niezwykle różnorodnie, na tle delikatnej panny młodej. W przypadku długości sukienki, przyjęło się że idealna jest midi. Chodzi tutaj oczywiście o długość za kolano, nawet do połowy łydki. Taka kreacja jest uniwersalna, ponieważ nie odsłania zbyt dużo ciała, a także nie jest zbyt ciężka i elegancka, jak to ma miejsce w przypadku sukienek maxi.

Oczywiście nie jest żadną wpadką zdecydowanie się na sukienkę mini lub maxi, jednak są one mimo wszystko zarezerwowane na nieco inne wydarzenia. Z tego też powodu na weselu najlepiej sprawdzi się kolorowa sukienka midi.